5 سنگ قیمتی خاص برای ست شدن با طلای رزگلد شما!

جواهرات رز گلد هم جذابیت زیادی دارند و ظاهر خوبی در تیپ و استایلتان ایجاد می‌کنند هم چند سالیست که استفاده از آن‌ها بسیار مرسوم شده است، به خصوص در مورد حلقه‌های نامزدی! چند سالیست که خرید انگشتر و حلقه نامزدی با طلای زرد دیگر مرکز توجه نیست و طلای سفید و رز گلد جای حلقه‌های نامزدی با طلای زردرنگ را گرفته‌اند. به همین دلیل ما در این مقاله از روبی گلد به سراغ گزینه‌های جدیدتری رفتیم تا اگر تمایل دارید مطابق با مد جدید در بازار جواهرات خرید کنید دچار دردسر نشوید.

هرچند که طلای سفید هنوز هم اولین انتخاب برای خرید انگشتر و به خصوص حلقه ازدواج است اما خیلی‌ها ترجیح می‌دهند اندکی متفاوت‌تر عمل کنند. طلا سفید مدرن‌ترین انتخاب برای خرید حلقه ازدواج است و انکار آن ممکن نیست اما اگر می‌خواهید قدری متفاوت‌تر از بقیه خرید کنید طلای رز گلد هم می‌تواند انتخاب جالبی باشد.

اما یک مشکل وجود دارد: از کجا بدانیم که کدام سنگ‌های قیمتی با طلا و جواهر رز گلد بیشتر جور در می‌آید؟ وقتی نوبت به انتخاب طلای سفید یا طلای زرد می‌رسد، تقریباً میدانیم که کدام سنگ‌های قیمتی جلوه بیشتری بر روی این جواهرات ایجاد می‌کنند؛ اما انتخاب بهترین سنگ قیمتی برای طلا به رنگ رز گلد کمی مشکل است. به همین دلیل ما سعی کردیم در ادامه این مقاله با معرفی پنج سنگ قیمتی به شما بگوییم کدام بهترین انتخاب برای جواهرات رز گلد است.

اگر قصد دارید به زودی برای خرید یک انگشتر رز گلد اقدام کنید در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

1. یاقوت صورتی انتخابی هماهنگ با جواهرات رز گلد

یکی از بهترین انتخاب‌ها در میان جواهرات رز گلد آن دسته از جواهراتی هستند که با سنگ یاقوت صورتی تزئین شده‌اند. یاقوت صورتی ظاهری خارق‌العاده به زیورآلات رز گلد می‌بخشد که هم لطیف و دل‌نشین است هم جذاب و فریبنده! طلای رز گلد با نگین‌های رنگی صورتی بسیار عالی به نظر می‌رسد، اما نمی‌توان انکار کرد که زیبایی و شفافیت یاقوت صورتی ظاهری بسیار متفاوت‌تری در جواهرات رز گلد ایجاد می‌کند.

هرچند که کاربرد الماس صورتی در جواهرات رز گلد هم ظاهر تقریباً مشابهی با یاقوت صورتی ایجاد می‌کند اما باز هم پیشنهاد ما انتخاب یک انگشتر رز گلد با یاقوت صورتی است.

2. یاقوت قرمز، برای زمان‌هایی که می‌خواهید بدرخشید!

بعد از یاقوت صورتی این یاقوت قرمز است که بیشترین هماهنگی را با جواهرات رز گلد دارد. همان‌طور که میدانید یاقوت قرمز یکی از معروف‌ترین و البته محبوب‌ترین سنگ‌های قیمتی است که در ساخت انواع جواهرات مانند گوشواره، نیم ست، پلاک گردنبند و به خصوص انگشتر استفاده می‌شود. بیشترین دلیل محبوبیت یاقوت سرخ رنگ تند جذاب آن است. رنگ خاص یاقوت در کنار جواهرات رز گلد علاوه بر اینکه زیبایی چشم‌گیری به استایل شما می‌بخشد برای ست کردن با لباس‌های رسمی و مجلسی هم بسیار مناسب است.

حتماً می‌توانید تصور کنید که رنگ تند یاقوت قرمز در کنار رنگ آرام رز گلد چقدر جذاب به نظر می‌رسد. بهتر است این‌طور بگوییم که یاقوت قرمز یا روبی از مناسب‌ترین گزینه‌هایی است که می‌توانید برای قرارگیری بر روی انگشتر رز گلد انتخابش کنید. ترکیب این دو با یکدیگر علاوه بر اینکه هماهنگ و کامل‌کننده استایل شماست، بسیار شیک و جذاب به نظر می‌رسد. پس اگر به فکر ایجاد یک تغییر اساسی در تیپ و استایلتان هستید یک انگشتر رز گلد با جواهر یاقوت سرخ همان چیزی است که می‌تواند حسابی جلب‌توجه کند.

3. گارنت قرمز، منحصربه‌فرد و دوست‌داشتنی

گارنت قرمز اگرچه به اندازه یک یاقوت سرخ جذابیت ندارد اما آن هم انتخاب خوبی برای جواهرات رز گلد است. رنگ قرمز سنگ گارنت در یک حلقه رز گلد بسیار عالی به نظر می‌رسد. علاوه بر این رنگ ملایم رز گلد می‌تواند از تند بودن رنگ قرمز در سنگ گارنت کم کرده و ترکیب هماهنگی را در کنار هم ایجاد کنند.

4. سنگ آمتیست مکملی بی‌نقص برای جواهرات رز گلد

تا اینجا سنگ‌هایی که معرفی کردیم همگی جلوه‌ای گرم به جواهراتتان می‌بخشیدند اما اگر شما دوست دارید به جای رنگ‌های کگرم به سمت طیفی از رنگ‌های سردتر حرکت کنید باید به فکر یک سنگ آمیتیست بر روی جواهرات رز گلدتان باشید. رنگ صورتی رز گلد در کنار رنگ بنفش آمیتیست ترکیب خارق‌العاده‌ای را می‌سازد که چشم هر بیننده‌ای را به دستان شما خیره می‌کند.

هرچند که دو رنگ صورتی و بنفش همیشه مکمل‌های خوبی برای یکدیگر بوده‌اند پس تعجبی نیست اگر که ترکیب رز گلد و آمیتیست در کنار هم خارق‌العاده باشد.

5. سنگ آکوامارین ترکیبی آرام اما خیره‌کننده

عده‌ای تصور می‌کنند آکوامارین با رنگ آبی ملایم نمی‌تواند جلوه خوبی روی انگشتر رز گلد ایجاد کند اما برخلاف این تصور عمومی ترکیب دو رنگ ملایم آکوامارین و رز گلد در کنار یکدیگر معرکه است. اگرچه که رنگ صورتی ملایم رز گلد در کنار رنگ‌های عمیق‌تری مانند قرمز و بنفش ظاهری بهتری به خود می‌گیرد اما ترکیب آن با آبی ملایم هم بسیار دل‌نشین است.

برخلاف سنگی مانند یاقوت کبود، آکوامارین تضاد شدیدی با رز گلد ندارد اما می‌تواند هماهنگی بسیار خوبی با این فلز داشته باشد. رنگ آرام و اقیانوسی این گوهر آبی مطمئناً به انگشتر رز گلد شما جلوه‌ای جذاب و آرام می‌بخشد.

این 5 سنگ قیمتی در کنار جواهرات رز گلد جلوه بسیار زیبایی ایجاد می‌کنند و گزینه منحصربه‌فردی برای خریدهای بعدی‌تان هستند. اگر به دنبال چیزی هستید که هم چشم‌نواز و هم آرام باشد، آمتیست و آکوامارین بهترین گزینه برای شماست، اما اگر به دنبال جذابیت بیشتر هستید، جواهرات رز گلد با سنگ یاقوت همان چیزی است که باید تهیه کنید.