درباره برند لوکس دیوید یورمن چه میدانید؟

اگر از علاقه‌مندان خرید طلا و جواهر باشید امکان ندارد که نام این برند لوکس و محبوب به گوشتان نخورده باشد. دیوید یورمن (David Yurman) در سال 1980 با کمک و همراهی همسرش سیبل برای اولین بار برند خود را با نام خانوادگی‌شان معرفی کردند که حالا با گذشت بیش از 40 سال همچنان به عنوان یکی از برندهای لوکس و لاکچری در صنعت مد و فشن مطرح است. اولین شعبه و در واقع شعبه اصلی برند دیوید یورمن در شهر نیویورک قرار دارد که از زمان تأسیس آن تاکنون بیش از 30 شعبه دیگر در آمریکای شمالی و سایر نقاط جهان به آن اضافه شده است. با ما در ادامه این مقاله از روبی همراه باشید تا کمی بیشتر راجع به این برند محبوب و خوش آوازه باهم گفتگو کنیم.

دیوید یورمن که بود؟

دیوید یورمن در سال ۱۹۴۲ در نیویورک متولد شد. او در نوجوانی متوجه شد علاقه زیادی به هنر و مجسمه‌سازی دارد، این علاقه اولین زمینه‌ساز ورود او به صنعت طلا و جواهر بود! می‌پرسید چطور؟ دیوید یورمن با ورود به صحنه هنر و مجسمه‌سازی و به دنبال رشد بیشتر در این حرفه تصمیم گرفت در رشته جوشکاری مشغول به یادگیری شود. یادگیری این حرفه برای دنبال کردن هنر مجسمه‌سازی لازم بود از همین رو دیوید این مهارت را زیر نظر مجسمه‌ساز معروفی به نام ارنستو گونزالس آموخت. در این مدت، یورمن یاد گرفت که چگونه اشکال 3 بعدی را با میله‌های فلزی مذاب ایجاد کند، این روش همان چیزی بود که از آن به عنوان طراحی در فضا یاد می‌شود.

یورمن همچنان که در حوزه مجسمه‌سازی مشغول بود در سال 1969 با نقاشی روبرو شد که زندگی‌اش را متحول کرد. سیبل همسر دیوید یورمن همان نقاشی بود که با ورود به زندگی دیوید و شناخت مهارت‌ها و علاقه‌مندی‌های او به دنیای هنر و شوقش در خلق ایده‌های نو اولین جرقه‌های تولید برند جواهر دیوید یورمن را در ذهن او روشن کرد.

برای اولین بار این درخواست‌های مکرر سیبل بود که دیوید را وادار به خلق اولین اثر هنری خود در این حوزه زد. زمانی که سیبل برای حضور در یک گالری هنری نیازمند زیورآلات خاصی یورمن یک گردنبند مفرغی ساخته شده از مجسمه‌های پیچیده و به هم پیوسته را ساخت که دانته نام داشت. سیبل این گردنبند را با کمال میل برای حضور در گالری هنری به گردن انداخت و صاحب گالری شیفته دانته شد، او حاضر بود برای تولید مجدد این طرح خاص هزینه‌ زیادی پرداخت کند. درست اینجا بود که دیوید یورمن و سیبل مطمئن شدند که می‌توانند با زمینه‌های هنری و مجسمه‌سازی خود جواهرات استثنایی را تولید کنند.

از تیفانی تا پیاژه، با گران ترین برندهای طلا و جواهر در جهان آشنا شوید!

برند دیوید یورمن چطور مطرح شد؟

برند David Yurman درست یک سال پس از ازدواج این دو هنرمند در سال 1980 راه‌اندازی شد، به دنبال راه‌اندازی این برند یورمن و همسرش سیبل تصمیم گرفتند در این مسیر دست به طراحی و تولید جواهراتی بزنند که به نوعی یک اثر هنری تلقی شوند! از آنجایی که نگاه این زوج به طراحی زیورآلات بسیار خاص و متفاوت بود طولی نکشید تا نام برند دیوید یورمن به گوش تمام علاقه‌مندان صنعت طلا و جواهرسازی برسد. این برند محبوب و پرطرفدار خیلی زودتر از حد انتظار مشهور شد به طوری که در سال 1997 آن‌ها اولین و تنها طراح اصلی جواهرات بودند که الماس را در جواهرات نقره استرلینگ قرار دادند!

در حال حاضر این شرکت خانوادگی با بیش از 40 سال سابقه فعالیت همچنان با همان درخشش سال‌های ابتدایی فعالیتش مشغول طراحی و ساخت قطعات خاص و متفاوت هنری است که می‌تواند کامل کننده استایل و تیپ شخصی شما باشد. شاید برایتان جالب باشد که بدانید یورمن در مورد ارائه طرح‌های جدید چه می‌گوید، زمانی که از او سؤال شد چطور طرح‌های جدید را تائید و به مرحله اجرا می‌رسانید او پاسخ داد همیشه هنگام طراحی قطعات جدید از خود می‌پرسد که آیا همان طرحی است که سیبل می‌پوشد؟ آیا این موردپسند اوست؟

در حال حاضر سیبل مدیر ارشد برند و پسر آن‌ها ایوان مدیر جواهرات و ساعت‌های مردانه است.

مجموعه‌های Albion، Cable Classics، Chain، Chatelaine، DY Crossove، Solari، Starburst و Stax از محبوب‌ترین مجموعه‌های برند دیوید یورمن هستند که می‌توان در میان آن‌ها به دستبند دیوید یورمن و انگشتر آن اشاره کرد. دیوید و سیبل یورمن برای طراحی کالکشن‌های مختلف خود از فرم‌های در هم آمیخته‌ای که در طبیعت و همچنین در معماری باستان و مدرن دیده می‌شود، الهام گرفته‌اند. به گفته یورمن، آن‌ها سعی دارند تا بیش از هر چیز قدرت و هماهنگی را در مجموعه‌های خود به نمایش بگذارند.

خبر خوش اینکه هم‌اکنون شما می‌توانید چند مدل از محبوب‌ترین محصولات برند دیوید یورمن را روی وب‌سایت گالری روبی مشاهده کنید. دستبند و انگشتر دیوید یورمن، گردنبند قلب گوارسه دیوید یورمن، انگشتر فرد از آخرین کالکشن دیوید یورمن و انگشتر پیچ دیوید یورمن از نمونه کارهایی هستند که در حال حاضر می‌توان آن‌ها را بر روی گالری آنلاین روبی سفارش داد.