راهنمای ست کردن دستبند طلا با رنگ پوست شما!

اولین نکته مهم که برای خرید دستبند طلا اهمیت دارد شناخت انواع دستبند و تصمیم گیری درباره‌ی رنگ طلاست. اینکه شما چه نوع دستبندی را انتخاب می‌کنید تا حدود بسیار زیای به سلیقه شخصی شما بستگی دارد اما برای ست شدن هرچه بیشتر دستبند باید رنگ پوستتان را بشناسید و با نکاتی برای ست کردن دستبند طلا با رنگ پوست آشنا شوید. در ادامه این مقاله از روبی گلد قرار است به بررسی این موضوع بپردازیم! البته قبل از اینکه به سراغ نحوه ست کردن دستبند طلا با رنگ پوست برویم بد نیست ابتدا با رنگ های مختلف طلا آشنا شوید. با ما در ادامه همراه باشید تا ضمن معرفی رنگ‌های مختلف طلا شما را با نکاتی درباره نحوه ست کردن دستنبد طلا با رنگ پوست آشنا کنیم. 

طلا چیست و چه رنگ هایی دارد؟

فلز طلا در خالص‌ترین شکل خود فلزی روشن، با رنگ زرد مایل به قرمز، نرم و ‌انعطاف‌پذیر است. درخشش، رنگ زرد و قابل‌انعطاف بودن طلا درست همان چیزهایی بودند که برای اولین بار مردم را به سمت این فلز جذب کردند. گذشته از این‌ها واکنش‌پذیری کم آن با عناصر دیگر و اسیدها باعث شد که طلا برای استفاده روزمره مناسب باشد و به راحتی جای خود را در صنعتی به نام جواهرسازی باز کنید. البته طلای خالص بیش از حد قابل‌انعطاف است و امکان استفاده از آن به تنهایی به عنوان زیورآلات وجود ندارد؛ بنابراین تصمیم گرفته شد تا برای افزایش مقاومت طلا، از آن به شکل آلیاژ با فلزات دیگر استفاده کنند.

همین مسئله یعنی آلیاژ کردن طلا با فلزات دیگر زمینه ایجاد انواع مختلف و رنگ‌های متفاوتی از طلا را ایجاد کرد. جواهرات طلا معمولاً با نقره، مس، روی، پالادیوم و نیکل آلیاژ می‌شوند تا رنگ‌های مختلف طلایی ایجاد کنند که در این میان رنگ‌های زرد، سفید، رز گلد و طلای سبز از رایج‌ترین رنگ‌های طلا در صنعت جواهرسازی هستند.

کدام رنگ دستبند طلا مناسب پوست شماست؟

وقتی قرار است برای کامل‌تر شدن تیپ و استایلتان به سراغ دستبند طلا بروید مهم است که پیش از هرچیز به نکاتی در مورد نحوه ست شدن دستبند طلا با رنگ پوست توجه کنید. حالا که قرار است هزینه زیادی را صرف خرید یک فلز گرانقیمت کنید بهتر است بهترین و صحیح‌ترین انتخاب را داشته باشید. همانطور که در ابتدا گفتیم فلز طلا در رنگ های متفاوتی روانه بازار طلا و جواهرات می‌شود. که هرکدام از آن‌ها علاوه بر اینکه ویژگی‌های خاص خود را دارند برای ست شدن با رنگ‌های متفاوتی مناسب هستند. اما اینکه بدانید کدام رنگ از دستبند طلا مناسب شماست نیازمند توجه به چند فاکتور اساسی است.

ابتدا رنگ پوستتان را بشناسید! رنگ پوست شما گرم است یا سرد؟

برای اینکه دستبند شما بیشترین میزان ست شدگی با رنگ پوستتان را داشته باشند باید بدانید رنگ پوستتان گرم است یا سرد. اگر برای شما مهم است که ظاهری همه چیز تمام داشته باشید و بهترین خروجی را از کاربرد زیورآلات طلا در استایلتان دریافت کنید، باید در اولین قدم برای شناخت صحیح رنگ پوستتان قدم بردارید.

برای شناخت رنگ پوست بدنتان باید بر روی قسمتی خاص متمرکز شده و رنگ بدنتان را به خوبی مورد بررسی قرار دهید. بهترین نقطه برای تشخیص رنگ پوست قیمت مچ دست شماست. رنگ پوست این قسمت را به طور دقیق در نور طبیعی محیط مشاهده کنید، اگر رنگ آن به سمت سبزی تمایل داشت، شما رنگ پوست از خانواده رنگ های گرم دارید و اما اگر اثری از رنگ آبی در رنگ پوست مچ خود مشاهده کردید، شما رنگ پوست سرد دارید. بعد از اینکه رنگ پوست بدنتان را به درستی تشخیص دادید می‌توانید برای ست شدن بهتردستبند طلا با رنگ پوست بدنتان تصمیم بگیرید.

کدام دستبند طلا مناسب پوست سرد است؟

منظور از پوست های با رنگ سرد، طیفی از رنگ هاست که اثری از رنگ های سبز، نقره ای و یا آبی در آن مشهود باشد. برای این خانواده از رنگ ها، عموماً طلا و جواهراتی که تناژ رنگی مشابه  با آن دارند مناسب تر است. منظور از طلا با رنگ سرد، همان طلای سفید و یا اساساٌ فلز هایی با رنگ سیلور است.

اگر قرار است دستبندی با یک سنگ قیمتی را با رنگ پوستتان ست کنید انتخاب هایی با رنگ قرمز و صورتی بهترین گزینه برای شما هستند. برای مثال می‌‌توان گفت که دستبندی با سنگ یاقوت و روبی گزینه‌های مناسبی برای افراد با پوستی از تناژ سرد هستند.

چه دستبندی مناسب پوست گرم است؟

و اما برای شما که رنگ پوستتان در خانواده رنگ های گرم، یعنی طیفی متمایل به رنگ های زرد، صورتی و سرخ قرار دارد، رنگ طلای زرد بهترین گزینه است. نکته مهمی که نباید فراموش کنیم این است که گرمی و سرد یک رنگ ارتباطی به تیره یا روشن بودن آن ندارد. مثلاً بسیاری از افراد تیره پوست دارای رنگ پوست سرد هستند و بسیاری نیز با رنگ پوست سفید، از طیف رنگ گرم برخوردارند. برای انتخاب مناسب ترین دستبند طلا با سنگ قیمتی نیز باید گفت در میان تمام سنگ‌ها الماس بهترین گزینه برای کسانی است که رنگ پوست گرم دارند.

بهترین رنگ دستبند طلا برای ست شدن با پوست تیره و روشن

اگر گرمی و سردی پوست را در نظر نگیریم می‌توان از نظر تیرگی یا روشنایی پوست هم برای ست کردن دستبند طلا کمک گرفت. آن دسته از افرادی که پوست تیره دارند، آزادی عمل بیشتری در انتخاب جواهر دارند. این افراد باید جواهراتی را که رنگ روشن دارند، انتخاب کنند. تقریبا بیشتر رنگ ها حتی جواهرات با رنگ سفید با پوست های تیره تناسب دارند. باید توجه داشت برای پوست های تیره نباید از جواهراتی که رنگی تیره دارند، استفاده کرد.

اما اگر رنگ پوستتان روشن است، بهتر است از جواهرات با رنگ روشن استفاده کنید. البته این به معنای تناسب بیشتر است و قطعاً توصیه نمی کنیم که هرگز از جواهرات تیره تر استفاده نکنید. بد نیست اضافه کنیم که در این میان رنگ طلای رزگلد تقریبا با هر رنگ پوستی ست شده اما در افراد با پوست روشن زیبایی بیشتری دارد.

از کجا دستبند طلای رنگی بخریم؟

طلای رنگی در انواع مختلفی وارد بازار می‌شود اما محبوب‌ترین آن طلای زرد، طلای سفید و رزگلد است. اگر می‌خواهید تجربه‌ای متفاوت در خرید طلا داشته باشید پیشنهاد می‌کنیم از محصولات ما در فروشگاه اینترنتی روبی دیدن کنید. ما در مجموعه گالری طلای روبی تنوع بسیار زیادی برای طراحی دستبند طلا و زیورآلات با رنگ زرد، سفید و رزگلد داریم که می‌تواند پاسخگوی نیاز شما برای یک خرید فوق‌العاده و استثنایی باشد.