اقداماتی برای پیدا کردن طلای گمشده در خانه!

اگر تا به حال یک حلقه طلا، گوشواره یا قطعه دیگری از جواهرات طلای موردعلاقه خود را گم کرده باشید، می‌دانید که جستجو برای یافتن آن تا چه اندازه خسته‌کننده است. گم‌شدن طلا و پیدا کردن طلای گمشده معمولاً اتفاق می‌افتد اما هنوز خیلی از ما نمی‌دانیم چطور می‌توان طلای گمشده را سریع‌تر پیدا کرد و یا عملیات جستجو برای پیدا کردن طلای گمشده را از کجا باید شروع کنیم؟ در ادامه این مقاله از روبی گلد قرار است راهنمای شما برای پیدا کردن طلاهای گمشده باشیم. با ما همراه باشید.

استفاده از جاروبرقی برای پیدا کردن طلای گمشده

پیدا کردن اشیا ریز و کوچک در خانه کار بسیار سختی است. حالا اگر شی گمشده‌یک قطعه طلا باشد که از ارزش مادی هم برخوردار است کارمان سخت‌تر می‌شود چون علاوه بر صرف انرژی برای پیدا کردن طلای گمشده ناچاریم استرس خودمان را هم مدیریت و کنترل کنیم. یک روش بسیار ساده برای پیدا کردن گوشواره، حلقه طلا یا هر نوع زیورآلات دیگر کمک گرفتن از جاروبرقی است.

احتمالاً می‌پرسید چطور می‌توان با استفاده از جاروبرقی اشیای ریزی مثل گوشواره‌های طلا یا انگشتر را پیدا کرد؟

مرحله اول

جاروبرقی خاصیت مکش دارد و با آن می‌توان به تمام نقاط غیرقابل‌دسترس خانه مانند زیر مبل‌ها زیر کابینت و زیر شو فاز دسترسی پیدا کرد اما اگر بدون هیچ پوششی از جاروبرقی برای پیدا کردن طلای گمشده استفاده کنیم قطعاً قطعه طلای ما لابه‌لای گردوخاک و آشغال‌های کیسه‌ی جارو گم می‌شود.  به همین دلیل باید در اولین مرحله سر لوله باریک جاروبرقی را با استفاده از یک جوراب زنانه یا یک تکه تور بپوشانید.

حواستان را جمع کنید اگر از جوراب استفاده می‌کنید، باید جنس نایلونی داشته باشد تا هر چیزی به غیر از گردوخاک نتواند به مخزن جارو وارد شود.

مرحله دوم

بهتر است جوراب را به کمک یک کش پلاستیکی دور لوله فیکس کنید، اگر جوراب محکم نباشد با مکش جارو به داخل کشیده می‌شود، در نتیجه قطعه طلای شما هم به داخل کیسه جارو واردشده و دردسر دوم یعنی پیدا کردن طلا از درون مخزن جارو شروع خواهد شد.

مرحله سوم

برای پیدا کردن طلای گمشده تمام خانه را جارو کنید، طلای شما ممکن است زیر مبل یا قفسه‌های کتاب افتاده باشد، زیر فرش‌ها رفته یا درست کف اتاق جا خوش کرده باشد اما شما آن را نبینید. بهتر است جارو را روی بیشترین میزان مکش قرار دهید تا پیدا کردن قطعه طلا راحت‌تر باشد.

جستجو برای یافتن طلای گمشده در خانه

اگر طلای خود را در منزل گم کرده باشید قطعاً با این روش آن را پیدا می‌کنید. این روش بهترین و ساده‌ترین راه برای پیدا کردن طلای گمشده در خانه است . از این ترفند نه تنها برای پیدا کردن طلا بلکه برای یافتن هر شی کوچکی که در خانه گم‌کرده‌اید استفاده کنید، کلید، دانه‌های تسبیح یا گردنبند، سوزن یا هر شی کوچک دیگری با این روش پیدا می‌شود.

حالا اگر عملیات پیدا کردن طلا گمشده در خانه موفق نبود چه؟ در چنینی شرایطی شما باید دیگر قسمت‌ها را برای یافتن طلای خود بگردید. داخل حمام و توالت را به دقت نگاه کنید، شاید قطعه طلای شما در قسمت چاهک حمام افتاده باشد! اگر احتمال می‌دهید انگشتر شما حین تمیز کردن خانه با زباله‌ها درون سطل افتاده حتماً نگاهی به سطل‌های زباله و بازیافت بیندازید. داخل جیب لباس‌هایتان را به خوبی بگردید. به محفظه‌ی ماشین لباسشویی نگاهی بیندازید، زیر کوسن‌های مبلمان یا درزهای کناری را چک کنید، اتاق‌خواب کودکتان را بگردید شاید او بازی کردن با قطعه طلای شما را دوست داشته است! کشوهای آشپزخانه، راه‌پله و پاگردها، بالای کمد و پیشخوان و خلاصه هرجایی که به ذهنتان می‌رسد را نگاهی بیندازید.

جستجو برای یافتن طلای گمشده بیرون از منزل

اگر باز طلای گمشده را پیدا نکردید احتمالاً باید در بیرون از خانه دنبال آن بگردید. جستجو در بیرون از خانه را با گشتن اتومبیل شخصیتان آغاز کنید. داشبورد و قسمت‌های نگه‌دارنده روی درب‌های خودرو را بگردید، زیر فرش‌ها و صندلی‌ها را نگاه کنید، اگر لازم بود از چراغ‌قوه برای گشتن زیر صندلی‌ها استفاده کنید.

در مرحله‌ی بعد به سراغ آخرین محلی مکانی بروید که آنجا حضور داشتید، اگر در محل کار، کافه یا خانه دوستتان بودید و مطمئن هستید که پیش از ورود به آنجا طلای خود را دیده‌اید احتمال دارد قطعه طلای خود را در آنجا گم کرده باشید.

اگر در مکانی عمومی مانند سالن مطالعه، کتابخانه، دانشگاه، سالن آرایشی و باشگاه ورزشی بوده‌اید حتماً به بخش اشیا گمشده سری بزنید شاید کسی طلای شما را به مسئول آن بخش تحویل داده باشد در این صورت می‌توانید با ارائه توضیحات درباره‌ی ظاهر طلا آن را پس بگیرید.

اگر تمامی استراتژی‌های ذکرشده در مراحل قبل شکست خوردند، این موارد را امتحان کنید:

  • با افرادی که در زمان گم‌شدن جواهرات خود همراه شما بودند تماس بگیرید. شاید شما یادتان نباشد پس از آن‌ها بپرسید آخرین باری که شما را دیدند آن را پوشیده بودید؟ آیا دیدند که طلای خود را از دست، سر یا گردنتان درآورید؟ دقیقاً در کدام مسیرها پیاده‌روی کردید؟ و سؤالاتی از این قبیل.
  • برای پیدا کردن طلای گمشده‌ی خود از دیگران کمک بگیرید. همسر، دوست، مادر یا پدر شما شاید بتواند برای پیدا کردن طلای گمشده به شما کمک کنند.
  • یک قطعه طلا با وزن تقریباً مشابه طلای گمشده انتخاب کنید که از نظر اندازه و شکل مشابه چیزی باشد که گم‌کرده‌اید. به بالای یک راه‌پله در خانه خود بروید، قطعه جایگزین را رها کنید و ببینید پس از افتادن کجا از حرکت می‌ایستد. همین روند را در بخش‌های مختلف خانه، پارکینگ و محل کارتان تکرار کنید. شاید برایتان عجیب باشد اما احتمال پیدا کردن طلای گمشده با این روش وجود دارد.