محبوب ترین مدل‌‎های حلقه نامزدی 1402

هیچ تجربه خریدی به اندازه خرید حلقه نامزدی که با نگین‌های الماس تزئین شده باشد، هیجان انگیز نیست. هنگام جستجو حلقه ابدی خود باید فاکتورهای مختلفی را در مد نظر قرار دهید، با این حال، شاید مهم‌ترین عاملی که همه در همان وهله اول به آن توجه می‌کنند، شکل نگین‌های استفاده شده در حلقه یا همان الماس اصلی آن می‌باشد، اگر چه نگین‌های کلاسیک مانند برلیان گرد به عنوان محبوب‌ترین شکل الماس به سلطنت خود کماکان ادامه می‌دهند، اما شکل‌ها و برش‌های جدید الماس مانند: بیضی، باگت و ... هم توانسته‌اند جایگاه ویژه‌ای برای خود بسازند. در طراحی‌های 2023 این نگین‌ها بازگشته‌اند، تا زیبایی خود را به رخ نمونه‌های کلاسیک، مانند حلقه‌های سولیتر بکشند.این مقاله بدون شک راهنمای شما برای انتخاب محبوب‌ترین حلقه‌های نامزدی با نگین‌های بی‌نظیر و زیبا خواهد بود، پس تا انتها با ما باشید.

تفاوت حلقه و انگشتر ازدواج

یکی از سوالاتی که همیشه مطرح بوده این است که آیا حلقه و انگشتر ازدواج یکی هستند؟ در جواب این سوال باید بگوئیم که نه یکی نیستند،حلقه ازدواج معمولا در عین زیبایی و شیک بودن بسیار ساده است و بیشتر اوقات یک رینگ ساده را به عنوان حلقه ازدواج در نظر می‌گیرند و به حلقه یا انگشتر نامزدی هم معروفند. اما انگشترها ساده نیستند و زیبایی چشم نواز خود را مدیون نگین‌ها و طراحی‌هایی هستند که بر روی آن‌ها انجام می‌گردد. این انگشترها هم می‌توانند بسیار ساده باشند، هم پرنگین و سنگین و به انگشتر ازدواج شهرت دارند. یکی از معروف‌ترین آن‌ها انگشتر سولیتر است که با داشتن تنها یک نگین در مرکز انگشتر، در عین سادگی بسیار زیبا و جذاب است و یک حلقه ازدواج ایده آل برای اغلب بانوان محسوب می‌گردد.

بهترین مدل‌های حلقه نامزدی 2023

خرید حلقه نامزدی و انگشتر ازدواج از قدیم الایام بوده و اصالت ماهیت خود را حفظ کرده است و در تمام ملل به عنوان نماد عشق و محبت شناخته می‌شود. در گذر زمان به لطف طراحان خوش ذوق و با سلیقه صنعت طلا و جواهر طراحی‌ها و مدل‌های مختلفی برای این فلز دوست‌داشتنی  ارائه گردیده که هر کدام در عین سادگی و گاهی بسیار پرنگین، توانسته‌اند جایگاه ویژه‌ای در میان مخاطبان پیدا کنند. صاحب نظران در این صنعت بر این باورند که کیفیت و اصالت در طراحی‌های حلقه‌های نامزدی 2023  حکفرما است و بیشتر مشتریان مایلند جواهرات‌شان امتدادی از سبک و شخصیت‌شان باشد، برای همین شخصی‌سازی بسیار رواج یافته است. اما نکته مشترک تمام نظریات این است که حلقه نامزدی باید تا آخر عمر به عنوان محبوب‌ترین حلقه زندگی فرد باقی بماند و از فرد را دچار دلزدگی نکند. برای همین انتخاب این حلقه ماندگار و بی‌نظیر بسیار حائز اهمیت است. در ادامه شما را با نمونه‌های به روز و مطرحی که در سال 2023 به عنوان حلقه نامزدی ارائه شده‌اند آشنا می‌کنیم.

حلقه نامزدی به سبک آرت دکو

 درست است که ما در قرن بیستم هستیم، اما هنوز طراحان طلا  و جواهر از حلقه‌های نامزدی 1920 الهام می‌گیرند. تمام طرح‌های الهام گرفته از هنر آرت دکو امروزه بسیار ترند شده‌اند، در این نوع طراحی، از ترکیب سنگ‌های قیمتی با رنگ‌های مختلف که به شکل هندسی برش خورده‌اند، استفاده می‌گردد به این صورت که، الماس‌های کوچک بر روی خطوط زاویه‌دار در اطراف سنگ مرکزی قرار می‌گیرند.

طرح های خاص آرت دکو

تراش اسشر نخستن تراش الماس ثبت شده توسط جوزف اسشر جواهر ساز هلندی است که در آن الماس‌های تراش  Asscher شبیه تراش پرنسسی و تراش زمرد ، هستند که حالت مربعی بیشتری دارند و وقتی از بالا به آن نگاه می‌کنیم چهره‌های مختلف سنگ به هم می‌رسند تا شکل ایکس را ایجاد کنند.

این در حالی است که می‌توانند کوچک‌تر به نظر برسند، الماس‌های تراش Asscher  به دلیل آنچه آن را " آرایش بی‌نظیر وجهی" می‌نامند، درخشان‌تر از سایر برش‌ها می‌درخشند.

برای آشنایی بیشتر با این سبک می‌توانید مقاله جواهرات سبک آرت دکو را در مجله روبی مطالعه کنید.

حلقه های نامزدی به سبک قدیمی

نسخه‌های دیگری که از روند حلقه نامزدی دهه 1920 با هنر آرت دکو در سال 2023 ترند شده‌اند، حلقه های هاله‌ای با سبک قدیمی هستند که از حلقه‌های خوشه‌ای دوران گرجستان الهام گرفته شده است. طراحان خوش ذوق به کمک روش‌های دقیق، تراش الماس، توانسته‌اند با کمک ترکیب عناصر مدرن و زرق و برق دنیای قدیمی، حلقه‌هایی به سبک قدیمی ولی با طراحی مدرن ارائه نمایند.

امروزه برخی از عروس خانم‌ها به دلیل علاقه به جواهرات سبک‌ قدیمی برای خرید حلقه ازدواج خود به سراغ حلقه‌های قدیمی و اصل در عتیقه فروشی‌ها هستند.

حلقه‌های نامزدی زمرد و الماس

این سبک از حلقه‌ها نیز برگرفته از هنرآرت دکو بوده با این تفاوت که برای نگین مرکزی از زمرد، یاقوت کبود استفاده می‌کنند که به کمک الماس‌های دیگر در اطراف پوشانده شده‌اند. انگشتر پرنسس دایانا نمونه بارز این سبک حلقه نامزدی می‌باشد که در آن یک سنگ یاقوت کبود با هاله‌ای از الماس احاطه شده است و امروزه در دستان کیت میدلتون می‌درخشد. این سبک حلقه‌ها در طراحی‌های 2023 بسیار مورد استقبال قرار گرفته‌اند.

مقاله یاقوت کبود چیست را مجله روبی مطالعه نمایید. 

حلقه‌های نامزدی با الماس سه گانه یا تریلوژی

این طرح حلقه‌ها برای اولین بار در سال 1980 زمانی که گرایش‌های طراحی انگشتر بر مبنای منحصر به فرد بودن و مجلل بودن تمرکز داشت، ترند شد. حلقه‌هایی مانند مجهول سه سنگی که در واقع حلقه نامزدی مگان مارکل نیز بود امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته‌اند. حلقه‌های نامزدی تریلوژی با خلاقیت خاص و منحصر به فردی سنگ‌ها و برش‌ها را با هم ترکیب می‌کنند و از الماس‌های رنگی یا سایر سنگ‌های قیمتی برای ایجاد حلقه‌ای منحصر به فرد استفاده می‌نمایند. این حلقه‌ها غرق در نماد‌گرایی هستند و این سه سنگ در واقع نشان‌دهنده گذشته، حال و آینده یک زوج یا نماد عشق، دوستی و وفاداری آن‌ها می‌باشند.

حلقه نامزدی با نگین گلابی یا اشکی  

این مدل یکی از طرح‌های خاص و لاکچری برای حلقه نامزدی محسوب می‌شود. بنابراین تعجبی ندارد که این مدل را در بین ترندهای برتر حلقه‌های  2023  می‌بینم. الماس‌های این سبک از حلقه‌ها به شگل گلابی یا اشک به طرز شگفت انگیزی با ظرافتی بی‌نظیر برش خورده‌اند و بر روی حلقه‌های ازدواج نمایی چشم نواز و زیبا ایجاد می‌کنند.

 چیزی که حلقه نامزدی گلابی شکل و برش ماکیز را برجسته می‌کند این است که علاوه بر شکل زنانه‌ای که دارد، درخشش خیره کننده‌ای به حلقه نامزدی می‌بخشد.

 انگشتر سولیتر نماد اصیل حلقه نامزدی

حلقه سولیتر یا انگشتر تک نگین یکی از پرطرف‌دارترین انگشترها در میان خانم‌ها است. این مدل حلقه نامزدی الماس، برای بانوان نماد شناخته شده عشق و وفاداری پایدار است و به دلیل ظرافت کلاسیک و زیبایی خیره کننده‌ای که در عین سادگی دارد، یکی از محبوب‌ترین حلقه‌های نامزدی الماس به شمار می‌رود. این حلقه‌ها علاوه بر جلوه بسیار زیبا و درخشانی که دارند، یکی از معروف‌ترین حلقه‌هایی است که بانوان به عنوان حلقه ازدواج انتخاب می‌کنند. شکل الماسی که در مرکز حلقه سولیتر قرار می‌گیرد، می‌تواند از انواع برش‌های الماس باشد. یکی از رایج‌ترین برش‎های الماس برای حلقه سولیتر، برش گرد برلیان است که به دلیل چند وجهی بودن این برش نهایت درخشش را داشته و حداکثر بازگشت نور را از سطح الماس فراهم می‎کند. از دیگر سبک‌‎های محبوب تراش الماس در این مدل حلقه می‌توان به برش تراش کوسن، بیضی، پرنسس، اشک و .. اشاره کرد.

حلقه‌های نامزدی ساده

حلقه‌های نامزدی ساده و مینیمال همیشه و هر ساله در بین مدل‌های ترند حلقه نامزدی قرار می‌گیرند، این سبک حلقه ها به دلیل راحتی و کاربردی بودن در استفاده روزمره، بسیار مورد استقبال قرار می‌گیرند و هیچ وقت از مد خارج نمی‌شوند. طراحان با ایجاد تغییراتی ساده مانندحکاکی نام زوجین یا ثبت تاریخ ازدواج بر روی این حلقه‌ها باعث ایجاد تنوع در این سبک حلقه‌ها شدند که بسیار هم مورد استقبال قرار گرفتند. این مدل حلقه‌ها در رنگ‌های زرد و سفید و رزگلد به صورت ساده یا نگین‌دار، هر ساله در ترند حلقه‌های نامزدی ارائه می‌شوند.    

سبک مفهومی و سفارشی حلقه نامزدی

مدل‌های مفهومی و سفارشی برای زوج هایی پیشنهاد می‌شوند که دوست دارند همیشه خاص باشند و اغلب اکسسوری‌هایی را بپوشند که کمتر کسی از آن‌ها استفاده می‌کنند. برای همین این مدل‌ها همیشه و هر جایی ترند هستند و در بین مد و فشن حضوری پر رنگ دارند.  

حلقه نامزدی با دو سنگ بزرگ 

حلقه نامزدی بیضی شکل

 

یکی دیگر از حلقه‌هایی نامزدی که در سال‌های اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است، حلقه‌هایی با الماس بیضی شکل می‌باشند. اگر طرفدار حلقه‌هایی با نگین درشت و پر رزق و برق هستید، قطعا حلقه نامزدی با نگین بیضی نظر شما را تامین خواهد کرد.

حلقه نامزدی ست یا جفت

یکی از بهترین انتخاب‌ها برای خرید حلقه نامزدی،حلقه ست یا جفت می‌باشد. انتخابی مقرون به صرفه و جذاب که برای زوجین علاوه بر اینکه نمادی از یکی بودن و همفکر بودن آن‌ها است، بلکه یادگاری مشترک از روز یکی شدنشان می‌باشد. اما دقت کنید خرید حلقه نامزدی ست نسبت به سایر حلقه‌ها سخت‌تر است چرا که شما و شریک زندگی‌تان باید تمام جوانب را در نظر بگیرید، به جز سلیقه فردی هر یک که باید مد نظر قرار گیرد، حالت دستان هر دو نفر و عوامل دیگر نیز باید مورد توجه قرار گیرد. برای همین در انتخاب حلقه‌های ست بهترین پیشنهاد برای زوجین انتخاب حلقه ساده با حداقل نگین می‌باشد، که هم برای بانوان و هم آقایان قابل استفاده باشند. 

کلام آخر

صنعت جواهرات تمایل بی‌سابقه‌ای در جهت استفاده از سنگ‌های رنگی پیدا کرده است. مردم در سال‌های اخیر به شدت به سمت حلقه‌های نامزدی رنگی علاقمند شده‌اند. مشتریان برای داشتن حلقه‌هایی با نگین‌های یاقوت کبود، زمرد و الماس خاکستری بیشتر از قبل تمایل دارند. روند غیر متعارفی دیگری که امسال بیشتر از قبل به چشم می‌خورد، تقاضای استفاده از حلقه‌های نامزدی همه‌کاره است که می‌تواند هم حلقه نامزدی و هم حلقه عروسی را در یک حلقه نشان دهد. در کل طراحی حلقه‌های نامزدی و ازدواج به سمت و سوی شخصی‌سازی و خلاقیت بیشتر سوق پیدا کرده است.