پیش از خرید دستبند طلا به این موارد توجه کنید!

دستبند که اغلب به عنوان یک اکسسوری شیک مورد توجه خانم ها است، از فلزات مختلف به همراه انواع سنگ‌ها ساخته می‌شود و در شکل‌ها و سبک‌های متفاوتی موجود است. با وجود این تنوع، سبک لباس و نوع سلیقه شما به هر شکلی باشد؛ دستبند متناسب با آن وجود خواهد داشت. دستبندهای طلا بسیار چشمگیر هستند و از نظر بسیاری از افراد هنوز هم کلاسیک محسوب می‌شوند. دستبندهای طلای مدرن امروزی برخلاف گذشته دارای طرح‌های پیچیده‌ای هستند و اگر خانمی بخواهد آن‌ها را با استایل مهمانی خود هماهنگ کند، باید از قبل در مورد آن فکر کند. با اینحساب بهتر است پیش از خرید دستبند طلا در مورد نوع استفاده و نحوه ست کردن آن فکر کنید!

برای ست کردن دستبند با لباس های خود قاعدتا باید با برخی اصول و قواعد آشنا باشید. دستبند جزء مهمی در تیپ و استایل شماست که باید به درستی انتخاب شود. در هر سنی که باشید، برای مناسبت‌ها و فصل‌های مختلف استایل‌های مختلفی در سبک‌های متنوع رنگی خواهید داشت. جواهرات بخش جدایی ناپذیر تیپ و استایل خانم‌ها هستند. برای آنکه همیشه عالی بنظر برسید و ظاهر تکراری و خسته کننده‌ای نداشته باشید، نیازی نیست همیشه به فکر لباس‌های جدید باشید. کافیست جواهرات متناسب با هر لباسی داشته باشید. ما قصد داریم در این مقاله از روبی گلد ایده هایی برای ست کردن دستبند با هر لباسی که می‌خواهید بپوشید، به شما ارائه دهیم.

موقعیت را درنظر بگیرید!

هنگام انتخاب دستبند برای پوشیدن در یک مراسم ، مهم است که به مناسبت آن فکر کنید. مراسم دوستانه است یا رسمی؟ آیا قرار است با دوستان،، خانواده یا همکاران وقت بگذرانید، یا با افراد مهمی ملاقات خواهید کرد؟ حال و هوای مراسم و افرادی که با آنها هستید متفاوت خواهد بود. اگر می‌خواهید لباسی بلند با سبکی جدید بپوشید، النگوها و دستبندهای رنگارنگ از طلا یا دستبندی از سنگ‌ قیمتی با رنگ های متناسب با لباس خود انتخابی مناسب است. اما مناسبت‌های رسمی‌تر، معمولا دستبندهای ظریف‌تر با زنجیرهای نازک‌تری را می‌طلبد. موقعیت فصلی را هم در نظر بگیرید و برای ست کردن دستبند با لباس خود از استایل‌های فصلی کمک بگیرید.

در انتخاب رنگ هوشمندانه عمل کنید!

مهم است که دستبند و سایر اکسسوری‌هایی که می‌پوشید، با رنگ لباس‌های شما هماهنگ باشند. اگر از یک تناسب رنگی استفاده نکنید، ظاهری بی‌نظم و شلخته پیدا می‌کنید یا اینکه استایلی که باب میلتان باشد، ایجاد نمی‌شود. مسلما هیچ کس چنین چیزی نمی‌خواهد! به طور کلی سه طرح رنگی وجود دارد که با لباس‌ها عالی بنظر می‌رسد. مورد اول، یک طرح رنگی مشابه ، دارای سه رنگ است که روی یک گردونه‌ی رنگی کنار هم قرار دارند. مثلا برای ست کردن دستبند با لباس آبی می‌توانید از یک مدل سنگ سبز زمردی استفاده کنید. از رنگ‌‌های مکمل نیز عالی هستند. رنگ‌هایی که در گردونه‌ی رنگ‌ها روبروی هم قرار گرفته‌اند.

هر رنگی که در تضاد با لباس‌های یک دست سفید یا سیاه قرار باشد، فوق العاده بنظر می‌رسد. دستبندی از جنس یکی از سنگ‌های گارنت ، آکوامارین یا کوارتز آبی، روی زمینه‌ی های تک رنگ تیره یا روشن به زیبایی خودنمایی می‌کند.

برای ست کردن دستبند با لباس لازم است به طرح لباس‌ها توجه کنید. لباس‌های طرح و نقش دار باید با دستبندهای ساده زیباتر بنظر می‌رسند. استفاده از یک دستبند رنگی یا با طرح شلوغ، روی لباسی با نقش و نگار یا یک لباس چند رنگ استایل شما را شلوغ‌تر می‌کند. و به این شکل بیننده را گیج می‌کنید. در مقابل لباس‌های تک رنگ و ساده‌تر خود را می‌توانید با دستبندهای رنگی و پر زرق و برق بپوشید؛ مخصوصا لباس‌های مشکی و تیره ساده با کمک یک دستبند جذاب و با طراحی ویژه بسیار برجسته‌تر خواهد شد.

طلا یا نقره؟

وقتی صحبت از رنگ دستبند می‌شود، حتما جنس دستبند یا همان نوع فلز اهمیت پیدا می‌کند. باید مطمئن شوید نوع فلز دستبند انتخابی کاملا با لباس شما مطابقت داشته باشد. نقره استرلینگ یکی از بهترین فلزات برای ساخت دستبند است. فلزی که به خوبی با رنگ‌های تیره و غنی مثل بنفش سلطنتی و سرمه‌ای فوق العاده خواهد شد. نقره روی زمینه‌ی آبی روشن جذابیت و آرامشی را برای استایل شما به وجود می‌آورد که به بیننده حسی بی‌نظیری مثل دیدن آب‌های ساکن دریا را منتقل می‌کند.

طلای رزگلد امروزه از محبوب‌ترین فلزات گرانبهای موجود در بازار است و رنگ تقریبا مسی و گرم این اکسسوری با سایر رنگ‌های گرم بسیار زیبا به نظر می‌رسد. بنابراین برای ست کردن دستبند با لباس‌ های صورتی ، قرمز آب نباتی و زرد می‌توانید از یک دستبند طلای رزگلد استفاده کنید. طلای زرد با این رنگ‌ها شگفت انگیز خواهد شد. اما بیشتر با رنگ‌های سیاه یا آبی بسیار تیره یا قرمز جفت می‌شود.

طراحی گزینه‌ای کلیدی در انتخاب دستبند طلا!

بررسی اندازه‌ی جواهرات و اینکه کدام با چه استایلی زیباتر است، نیاز به بحث طولانی دارد. شما در این مورد چگونه تصمیم می‌گیرید؟ یک دستبند ظریف نقره با لباس‌هایی که برای یک مراسم رسمی خاص تدارک دیده‌اید، عالیست. در مقابل برخی لباس‌ها نیازمند جواهراتی برجسته‌تر هستند. قطعاتی که سادگی و یکدستی لباس را جبران کنند و تنوع خاصی به استایل شما ببخشد. این گزینه برای ست کردن دستبند با لباس تا حد قابل توجهی به سلیقه و انتخاب شما بستگی خواهد داشت.

تناسب را رعایت کنید!

دقت کنید که اگر از یک گوشواره، دستبند یا هر اکسسوری بیانیه‌ای دیگری استفاده می‌کنید، باید دیگر قطعات را کاهش دهید. یا اینکه از گزینه‌های ظریف و مینیمالی استفاده کنید. مثلا یک جفت گوشواره درشت و بیانیه ای را به تنهایی بپوشید یا با یک گردنبند بسیار ظریف و مینیمال ست کنید. چرا که گوشواره به قدر کافی نگاه‌ها را به خود جلب می‌کند و استفاده از قطعات درشت دیگر باعث بی‌نظمی و برهم خوردن استایل شما می‌شود. به همین ترتیب زمانی که از یک دستبند بیانیه استفاده می‌کنید، سایر قطعات باید ظریف و مینیمال باشد. در هنگام ست کردن دستبند با لباس های خود به این نکته توجه کنید